Як правильно говорити по середах?

Як зазначають усі словники, у значенні «оточення, місце існування» вірне лише наголос на перший склад: по середам.Feb 21, 2014

Чому по середовищі наголос?

Наголос у слові «за середам» в значенні «в оточенні» ставиться на голосний першого складу – середам». Наголос у слові «за середам» зі значенням «третій день тижня» можливо як на першому, так і на другому складі. Слово «середовище» є відмінковою формою неживого іменника.

Як правильно говорити середовище чи середовище?

На даній сторінці розміщена інформація про те, на який склад правильно ставити наголос у слові середа. У слові «середа» наголос слід ставити на склад з літерою А – середа.

Як було правильно по середах?

Якщо нам важливо позначити день тижня, то треба говорити «за середами», а якщо середа проживання — то тільки «по середам».

Як правильно говорити про гроші чи гроші?

Літературна норма: грошим, грошима, про грошей. варіант деньгам, грошима, про деньгах у словниках сприймається як допустимий, проте застаріває. Наголос на першому складі зберігається в приказці не в деньгах щастя, соціальній та назві п'єси А.Н.

Як правильно за середами чи за середами Вікіпедія?

Разом з тим «Російський орфографічний словник» РАН за редакцією В. В. Лопатіна розглядає варіанти середам і по середам як рівноправні. Таким чином, правильно: по середах (У значенні «оточення, довкілля).

Як правильно на середу чи середу?

У слові середу, знахідний відмінок слова середа (оточення), наголос слід ставити на склад з літерою У. У слові середу, знахідний відмінок слова середа (День тижня), наголос має бути поставлений на склад з літерою Е.

Чому середами?

Лопатіна розглядає варіанти середам і по середам як рівноправні. Отже, правильно: по середам (У значенні «оточення, довкілля). Переважно: за середам (якщо мається на увазі день тижня). У той же час анонсувати проведення будь-якої події щодо середам також не буде помилкою.

Як правильно говорити клала?

Наголос у слові "клала» ставиться на голосний «а» першого складу відповідно до орфоепічної норми сучасної російської літературної мови.