Які залози можуть бути віднесені до залоз зовнішньої секреції?

Чому потові залози належать до залоз зовнішньої секреції?

ЕКЗОКРИННІ ЗАЛІЗИ (залози зовнішньої секреції) –заліза, секреція якої спрямована на поверхню тіла або всередину будь-якої порожнини (а не органу, як у ендокринних) залоз). До екзокринних відносяться залози, розташовані в шкірі: САЛЬНІ ЗАЛІЗИ (виділяють воскоподібну речовину) та ПОТОВІ ЗАЛІЗИ (що виділяють піт) .

Що виробляють залози зовнішньої секреції?

Залози зовнішньої секреціїЗаліза зовнішньої секреції (екзокринна заліза) заліза, яка виробляє свої речовини («секрет») і виводить їх у зовнішню середовище організму (людини або тварин) або його порожнини (на відміну від залози внутрішньої секреції).

Які заліза відноситься до залоз змішаної секреції?

До таких залозам відносяться підшлункова заліза та статеві залози.

Чому Печінка належить до залоз зовнішньої секреції?

це(цитую) : "Печінказаліза зовнішньої секреції, т. к. має спеціальні протоки, а залози внутрішньої секреції потоків немає і виділяють речовини у кров." Тому що печінка – це заліза зовнішньої секреції.

Яку функцію в організмі відіграють потові залози?

Потові залізи (Лат. glandulae sudoriferae) – шкірні залози ссавців, що виділяють піт.

Що входить до залоз зовнішньої секреції?

Екзогенні залози Екзогенні – це залози, що мають вивідні протоки і виділяють свої секрети на поверхню тіла або порожнини тіла Секрети залоз зовнішньої секреції називаються ферментами. Вивідні протоки, що відкриваються в порожнині тіла (слинні залози, печінка, підшлункова залоза, залози шлунка, залози кишківника).

Яка тканина входить до складу залоз внутрішньої та зовнішньої секреції?

Паренхіма (основна тканина) екзокринної залози складається з двох відділів: кінцевого (секреторного) відділу та вивідної протоки. По вивідній протоці секрет екзокринних залоз виділяється в порожнину чи поверхню тіла.

Чому підшлункова залоза відноситься до залоз змішаної секреції?

(1)Підшлункову залозу відносять до залоз змішаної секреції, оскільки вона виробляє ферменти та гормони. (2) Ферменти та гормони надходять безпосередньо в кров. (3)Гормон підшлункової залози – адреналін підвищує вміст глюкози у крові, а інсулін – знижує.