Скільки має бути в нормі ТТГ?

Скільки має бути в нормі ТТГ у жінки?

Порушення рівня ТТГ можливо, як у жінок, і чоловіків, але нормальні показники різняться залежно від статі. Аналіз на ТТГ призначається, якщо лікар запідозрив захворювання на щитовидну залозу. Референсні значення у дорослих: від 0,4-0,5мМЕ/л до 4,2-5 мМЕ/л.

Який ТТГ вважається найнижчим?

Низький ТТГ: лікування Знижений рівень тиреотропного гормону (До 0,01 мкМЕ/мл) вимагає комплексного обстеження серцево-судинної системи. Ендокринолог також перевіряє рівні Т3 та Т4, щоб виключити хворобу Грейвса та вузловий зоб.

Який рівень ТТГ є оптимальним?

Цільовий терапевтичний діапазон для рівня ТТГ на фоні замісної терапії L-T. Епідеміологічні дані свідчать про те, що для більшості здорових людей більш характерний так званий низьконормальний рівень ТТГ (0,4-2,0 мед/л).

Який ТТГ вважається за підвищений?

Якщо рівень ТТГ перевищує 20 мМЕ/л, необхідно здійснити повторний аналіз нового зразка крові. При концентрації ТТГ у діапазоні від 50 до 100 мМЕ/л існує висока ймовірність наявності захворювання. Концентрації вище 100 мМЕ/л є типовими для вродженого гіпотиреозу.

Яка норма гормонів у жінок?

Норма відрізняється залежно від життєвого циклу: від 200 до 286 пм/л (для жінок у фолікулярній фазі), від 52 до 136 пм/л (для жінок в період менопаузи) і від 441 до 576 (дівчат у лютеїновій фазі). Надлишок говорить про можливі пухлини на яєчниках, недолік – про збій виділення гонадотропних. гормонів.

Що означає низька ТТГ?

Низький рівень ТТГ може означати, що щитовидна залоза продукує дуже багато тиреоїдних гормонів (гіпертиреоз або тиреотоксикоз). Якщо ТТГ в організмі утворюється недостатньо, відбувається проліферація – розростання тканини щитовидної залози. "Щитовидка" збільшується в розмірах, це стан називають зобом.

Чому знижується ТТГ?

При нестачі гормонів щитовидної залози (тиреоїдних гормонів) у крові тиреотропного гормону збільшується, і навпаки, при підвищенні рівня гормонів щитовидної залози у крові синтез ТТГ знижується.

Що робити, щоб підняти ТТГ?

Підвищення ТТГ (тиреотропін) сприяє прийом таких препаратів, як: аміноглютетімід, аміодарон (у еутиріоїдних та гіпотиреоїдних хворих), атенолол, бензеразид, кальцитонін, хлорпромазин, кломіфен, домперидон, еритрозин, сульфат заліза, флунадіозин , …