Коли застосовують гіпертонічний розчин?

Гіпертонічні розчини (3-5-10%) застосовуються внутрішньовенно та зовнішньо. При зовнішній аплікації вони сприяють виділенню гною, виявляють антимікробну активність, при внутрішньовенному введенні посилюють діурез та заповнюють дефіцит іонів натрію та хлору.

Що таке гіпотонічний розчин?

Гіпотонічний розчинрозчин, що має менший осмотичний тиск по відношенню до іншого, тобто має меншу концентрацію речовини, що не проникає через мембрану.

Який вигляд має гіпертонічний розчин?

Гіпертонічний розчин – Це вода з сіллю в концентрації від 3 до 7%, що вдихається у вигляді дрібнодисперсного туману.

Що означає гіпертонічний розчин?

Гіпертонічний розчинце розчин з високою концентрацією розчинених речовин та високим осмотичним тиском. Гіпертонічний, як і гіпотонічний розчини, Змінюючи внутрішньоклітинний осмотичний тиск, здатні викликати загибель бактеріальної клітини

Що таке гіпертонічний та гіпотонічний розчин?

Дивитись що такегіпотонічний розчинв інших словниках: гіпотонічний розчинРозчин, здатний втрачати воду через мембрани при оточенні розчином з більш високою концентрацією розчинених речовин (гіпертонічним); Р. н. використовується в цитогенетичних методах для набухання та лізування клітин.

Навіщо застосовують гіпотонічний розчин?

Гіпертонічний розчин натрію хлориду при внутрішньовенному введенні забезпечує корекцію осмотичного тиску позаклітинної рідини та плазми крові. При місцевому застосуванні в офтальмології натрію хлорид має протинабрякову дію.

Що буде, якщо помістити клітину в гіпотонічний розчин?

Якщо плазмолізовану клітинку помістити в гіпотонічний розчин, концентрація якого менша від концентрації клітинного соку, вода з навколишнього розчину буде дифундувати всередину вакуолі.

Яка дія при застосуванні внутрішньо проявляється гіпертонічним розчином хлориду натрію?

Гіпертонічні розчини натрію хлориду діють рефлекторно та резорбтивно на організм, збуджуючи рецептори вен, серця, легенів та органів черевної порожнини; впливають на водний та мінеральний обмін, осмотичну та кислотно-лужну рівновагу, моторну та секреторну функцію шлунково-кишкового тракту, видільну функцію.

Навіщо використовують розчин хлориду натрію?

Натрію хлорид – це фізрозчин, який застосовується у разі втрати організмом позаклітинної рідини. Показаний при станах, які ведуть до обмеження надходження рідини: диспепсія при отруєнні; блювання, діарея; холера; великі опіки; гіпонатріємія або гіпохлоремія, при яких відзначається зневоднення організму.